Teksty

Różne publikacje

Proszę Pana...

          Chwilę po tym gdy mężczyzna po „czterdziestce” w uprzęży na tyłku i z liną w ręku zwrócił się do mnie z pytaniem zaczynającym się od słów „proszę pana” uświadomiłem sobie, że po raz kolejny mam do czynienia z nowym zjawiskiem wspinaczkowego świata. Coś tu jest nie tak…

Czytaj więcej: Proszę Pana...

Wolna Republika Podlesicka-"Nowy Dom"

           W wyniku rozpoczęciu remontu „Ostańca” Bogdan zmuszony był do szybkiego znalezienia nowej siedziby Szkoły Alpinizmu.  Będąc szanowanym  obywatelem w Podlesicach bez większych ceregieli wynajął od państwa Licznerów  niezamieszkany dom w środku wsi stając się tym samym sąsiadem Pana Stefanka (król toalet w „Ostańcu”).

Czytaj więcej: Wolna Republika Podlesicka-"Nowy Dom"

Jej portret.Autor A. Hajnas

          Jej czyli Babiej. Nastały trudne czasy, czyli zupełny brak wyjazdów w teren, w związku z czym postanowiłem uporządkować swoje archiwum fotograficzne i przy okazji wpadłem na pomysł, by stworzyć małą kompilację zdjęć z Babiej, jak i jej samej.

Czytaj więcej: Jej portret.Autor A. Hajnas

Po czym będziemy się wspinali

          Obserwując ostatnie „straty dostępowe” na Jurze Północnej w postaci Słomkowej i Biedruniowej mam solidne podstawy bu twierdzić, że stanowisko właścicieli terenu  w sprawie własności i totalnego zakazu na ich teren wstępu  osób trzecich  coraz bardziej  się radykalizuje.

Czytaj więcej: Po czym będziemy się wspinali

Wolna Republika Podlesicka "Zawody"

          Mistrzostwa Wspinaczkowe Wolnej Republiki Podlesickiej to właściwie idea powoli dojrzewająca w głowach Bogdana i mojej przez długi czas. Początkowo myśleliśmy o zawodach dla naszych kursantów, czyli imprezie w formule zamkniętej i w 100% towarzyskiej. Jednak chyba każdy z nas czuł że  to nie jest tym do czego jesteśmy przekonani.

Czytaj więcej: Wolna Republika Podlesicka "Zawody"