Teksty

Różne publikacje

Ulotna lotność dróg

          Patrząc się na dzisiejsze standardy ubezpieczania dróg zdaję sobie sprawę, że podnosząc jakość asekuracji w wielu przypadkach zmieniliśmy ich charakter w kwestii klasy mając na uwadze trudności psychiczne. Ale po kolei.

Czytaj więcej: Ulotna lotność dróg

Wiertłem i młotem.

          W czasie w którym postanowiłem ubezpieczyć pierwszą swoją nową drogę za bardzo nie było opcji działania. Wszystko robiło się „tymi rękoma” a wybór był prosty! Albo tulejowe wierło i ringi, lub spitownica i spity.

Czytaj więcej: Wiertłem i młotem.

Wolna Republika Podlesicka-Komunikacja

           Dla młodszych stażem wspinaczy opowieści o perypetiach dojazdowych do Podlesic wydają się często czystą fantazją (doprawioną różnej maści używkami). Jednak mając na uwadze jeszcze realia wczesnych lat 90-tych XX wieku dojazd w skały był sam w sobie często solidną konkurencją łączącą wytrzymałość fizyczną z psychiczną razem z inwencją i inteligencją podróżującego.

Czytaj więcej: Wolna Republika Podlesicka-Komunikacja

Napinka

          Od momentu kiedy zacząłem się wspinać a było to dobrze ponad 30 lat temu zetknąłem się z jedynym „słusznym podejściem”  w postaci  sportowego rozumienie działania. Liczył się wynik i już!

Czytaj więcej: Napinka

Zagadka Tomka Ręgwelskiego. Autor T. Ręgwelski

            Mam małą zagadkę, co to za skała na plakacie? Plakat jest z konferencji, w której brałem udział i mówiłem o pierwszych wspinaczkach skałkowych na ziemiach polskich.

Czytaj więcej: Zagadka Tomka Ręgwelskiego. Autor T. Ręgwelski