Teksty

Różne publikacje

Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)

          Pewnego dnia w roku 1996 w Podlesicach redaktor naczelny kultowego już wtedy pisma wspinaczkowego „Brytan” Darek Król zaproponował mi napisanie artykułu z moimi przemyśleniami dotyczącymi problemów związanych z problemami tworzenia nowych dróg zgodziłem się.

Czytaj więcej: Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)

Ostaniec-centrum Wolnej Republiki Wspinaczy

          Końcówka lat 80-tych XXw. oznaczała zakończenie wieloletniego remontu jedynego obiektu turystycznego w Podlesicach jakim był „Ostaniec”. W tej sytuacji centrum towarzyskie z Półpiętra przemieściło się do nowootwartego obiektu i w jego najbliższe okolice.

Czytaj więcej: Ostaniec-centrum Wolnej Republiki Wspinaczy

Dawne Podlesice-foto cz.1

         Ostatnio poprzeglądałem kilka skrzynek ze zdjęciami z polnych półek biblioteczki i w moje ręce powpadało trochę zdjęć z Podlesic z lat 1990-95.

Czytaj więcej: Dawne Podlesice-foto cz.1

Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej

          Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej to właściwie idea, która powoli dojrzewała w głowach Bogdana i mojej przez długi czas. Początkowo myśleliśmy o zawodach dla naszych kursantów, czyli imprezie w formule zamkniętej i w 100% towarzyskiej. Jednak chyba każdy z nas czuł, że  to nie jest tym do czego jesteśmy przekonani.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej

Lucky - po prostu Bogdan

              Jakiś czas temu Paweł Haciski namówił mnie do napisania tekstu o naszym przyjacielu Bogdanie Krauze. Bogdana, niestety nie ma już wśród nas od jakiegoś czasu ale na stałe zagościł w historii polskiego wspinania. Jest  właściwy moment by go przypomnieć.

Czytaj więcej: Lucky - po prostu Bogdan