Teksty

Różne publikacje

Eksploratorzy naszych czasów

          Od paru lat obserwuje się coraz większą ilość osób udzielającą się w przestrzeni tworzenia nowych dróg. Do funkcjonujących od lat postaci stanowiących często „chodzące instytucje” w tej  materii dołączają kolejni i  świat od pewnego czasu nie jest już taki sam jak kiedyś. Nie prowadząc studiów nad motywacjami ludzi robiącymi nowe drogi stosunkowo łatwo zauważyć, że kierują nimi dwie podstawowe pobudki.

Czytaj więcej: Eksploratorzy naszych czasów

Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)

          Pewnego dnia w roku 1996 w Podlesicach redaktor naczelny kultowego już wtedy pisma wspinaczkowego „Brytan” Darek Król zaproponował mi napisanie artykułu z moimi przemyśleniami dotyczącymi problemów związanych z problemami tworzenia nowych dróg zgodziłem się.

Czytaj więcej: Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)

Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej

          Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej to właściwie idea, która powoli dojrzewała w głowach Bogdana i mojej przez długi czas. Początkowo myśleliśmy o zawodach dla naszych kursantów, czyli imprezie w formule zamkniętej i w 100% towarzyskiej. Jednak chyba każdy z nas czuł, że  to nie jest tym do czego jesteśmy przekonani.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Wolnej Republiki Podlesickiej

Ostaniec-centrum Wolnej Republiki Wspinaczy

          Końcówka lat 80-tych XXw. oznaczała zakończenie wieloletniego remontu jedynego obiektu turystycznego w Podlesicach jakim był „Ostaniec”. W tej sytuacji centrum towarzyskie z Półpiętra przemieściło się do nowootwartego obiektu i w jego najbliższe okolice.

Czytaj więcej: Ostaniec-centrum Wolnej Republiki Wspinaczy

Dawne Podlesice-foto cz.1

         Ostatnio poprzeglądałem kilka skrzynek ze zdjęciami z polnych półek biblioteczki i w moje ręce powpadało trochę zdjęć z Podlesic z lat 1990-95.

Czytaj więcej: Dawne Podlesice-foto cz.1