Teksty

Różne publikacje

Jej portret.Autor A. Hajnas

          Jej czyli Babiej. Nastały trudne czasy, czyli zupełny brak wyjazdów w teren, w związku z czym postanowiłem uporządkować swoje archiwum fotograficzne i przy okazji wpadłem na pomysł, by stworzyć małą kompilację zdjęć z Babiej, jak i jej samej.

Czytaj więcej: Jej portret.Autor A. Hajnas

Wolna Republika Podlesicka "Zawody"

          Mistrzostwa Wspinaczkowe Wolnej Republiki Podlesickiej to właściwie idea powoli dojrzewająca w głowach Bogdana i mojej przez długi czas. Początkowo myśleliśmy o zawodach dla naszych kursantów, czyli imprezie w formule zamkniętej i w 100% towarzyskiej. Jednak chyba każdy z nas czuł że  to nie jest tym do czego jesteśmy przekonani.

Czytaj więcej: Wolna Republika Podlesicka "Zawody"

Eksploratorzy naszych czasów

          Od paru lat obserwuje się coraz większą ilość osób udzielającą się w przestrzeni tworzenia nowych dróg. Do funkcjonujących od lat postaci stanowiących często „chodzące instytucje” w tej  materii dołączają kolejni i  świat od pewnego czasu nie jest już taki sam jak kiedyś. Nie prowadząc studiów nad motywacjami ludzi robiącymi nowe drogi stosunkowo łatwo zauważyć, że kierują nimi dwie podstawowe pobudki.

Czytaj więcej: Eksploratorzy naszych czasów

Wolna Republika Podlesicka "Lucky- po prostu Bogdan".

           Jakiś czas temu wrzuciłem na net tekst o Bogdanie Krauze. Trochę go przeredagowałem i można przeczytać jego kolejną wersję. Warto zachować pamięć o tym facecie;-)

Czytaj więcej: Wolna Republika Podlesicka "Lucky- po prostu Bogdan".

Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)

          Pewnego dnia w roku 1996 w Podlesicach redaktor naczelny kultowego już wtedy pisma wspinaczkowego „Brytan” Darek Król zaproponował mi napisanie artykułu z moimi przemyśleniami dotyczącymi problemów związanych z problemami tworzenia nowych dróg zgodziłem się.

Czytaj więcej: Nowe drogi. Brytan nr 11 (1996r)