Testy sprzętu

Testy sprzętu wspinaczkowego, turystycznego i nie tylko... Testy opierają się na porównaniu co najmniej dwóch produktów o takiej samej lub podobnej funkcji.

Grivel Salamander 2.0

          W wyniku kilku następujących po sobie zbiegów okoliczności stałem się posiadaczem kasku Grivela o nazwie Salamander 2.0. Po zerwaniu foliowego opakowania (przesyłka kurierska) moim oczom ukazało się kartonowe pudełko  z charakterystycznym dla włoskiej firmy logo i oraz grafiką kasku, którego kształt przypominał pierwszy model Salamandra.

Czytaj więcej: Grivel Salamander 2.0

The North Face Apex Flex Shell GTX Jacket

         Oczekując na testowy egzemplarze kurtki THE Apex Flex Shell GTX Jacket postanowiłem czegoś się o niej dowiedzieć. Na polskiej stronie www producenta  przeczytałem następujący tekst „Idealna kurtka do outdoorowej aktywności. Wyposażona w wodoodporną i oddychającą membranę GORE-TEX® 3L. Posiada komfortową, ciepłą podszewkę. Zapewnia ochronę w trudnych warunkach pogodowych.” Doatkowo zamieszczono  podstawowe dane techniczne modelu w postaci zastosowanych materiałów (75D + 40D 300 g/m² GORE-TEX® 3L - 92% poliester, 8% elastyn plus 70D + 40D 300 g/m² GORE-TEX® 3L - 60% poliester, 33% nylon, 7% elastyn) oraz informacje dotyczące kroju i właściwości. Waga 730g w rozm. M.

Czytaj więcej: The North Face Apex Flex Shell GTX Jacket