Ocun MESCAL - uprząż wspinaczkowa

             Ocun MESCAL - uprząż wspinaczkowa    

       MESCAL jest czeskim produktem o charakterze sportowym. Pas  został wyłożony pianką o idealnej twardością oraz pianką dyfuzyjną aby zapewnić wentylację. Uprząż wyposażono w cztery symetrycznie rozłożone szpejarki oraz zaczep dla woreczka na magnezję.
                                                          
W celu łatwiejszego zakładania  przy klamrze znajduje się rzep, który zapobiega „uciekaniu” końcówek pasa. Pętle udowe w tym modelu nie posiadają regulacji, dlatego ważne jest by przy zakupie dobrać odpowiedni rozmiar. Warto się zastanowić czy uprząż ma nam służyć do wspinaczki całorocznej czy tylko w sezonie letnim.
Będąc  posiadaczem tej  uprzęży  wspinam się w niej od kilku lat, mogę śmiało ocenić ją na czwórkę z plusem. Na ocenę składają się:
-    wygoda i szybkość ubioru
-    ergonomiczna, prosta, nie przekombinowana budowa uprzęży
-    duży komfort podczas wspinania
-    prawidłowo umieszczone mocne szpejarki, (jak dla mnie w idealnym położeniu, nie ma problemu z zawieszeniem lub wybraniem sprzętu)
-    stosunkowo niska cena około 85zl  
-    brak klamer do regulacji pasów udowych
-    dostępność w rozmiarach XXS, XS, S, M, L, XL, XXL
-    fajny design
-    bardzo lekka
-    w nowych model występuje „szybka klamra”
Dla wszystkich zaczynających przygodę ze wspinaniem uprząż Mescal jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ze względu na cenę, wygodę w używaniu, wytrzymałość i prostotę, okazuję się trafnym wyborem przy zakupie sprzętu osobistego. Można ją stosować na drogach krótkich jak i długich. Wiszenie w stanowiskach na drogach wielowyciągowych jest wygodne. Uprząż można zakupić w Czechach lub Polsce, okres gwarancyjny to dwa lata.