Opisy sprzętu

Opisy sprzętu wspinaczkowego, turystycznego i nie tylko...

Buty wspinaczkowe Wild Country

          Nie tylko Black Diamond postanowił wejść na rynek butów wspinaczkowych.

Czytaj więcej: Buty wspinaczkowe Wild Country

Buty wspinaczkowe od Black Diamonda

Nie jest to żart ponieważ firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek jesienią tego roku kolekcję butów wspinaczkowych. Pokazuje to jak poważna jest walka o klienta i o powiązanie go z określoną marką. Jak te buty mają wyglądać można zobaczyć na https://www.youtube.com/watch?v=WcPdONwRug0

Automaty i półautomaty 2017

           Automatyczne i półautomatyczne przyrządy asekuracyjne są nadal w ofensywie i na ten rok jest zapowiadanych kilka nowości lub kolejnych wcieleń znanego już sprzętu. Producenci ciągle udoskonalają ergonomię obsługi, poziom bezpieczeństwa (np. coraz częściej pojawia się system antypanic) oraz zmniejszają wymiary i wagę sprzętu. Jednak, pomimo ich wysiłków nadal najefektywniejszym sprzętem asekuracyjnym pozostaje kubek a automat (lub półautomat) wydaje się być tylko wygodnym dodatkiem w określonym sytuacjach wspinaczkowych.

Czytaj więcej: Automaty i półautomaty 2017

Lekki kaski

          Kask to ważny element wyposażenia wspinacza i warto podejmując akcję w terenie zadać sobie pytanie czy i kiedy możemy z niego zrezygnować.

Czytaj więcej: Lekki kaski

Historia butów wspinaczkowych. Część I

          Co prawda Simon Wandeler stwierdził, że buty wspinaczkowe wymyślono już dawno temu i nic nowego nie zajmie jego miejsca.  Chyba jednak  tak opowiedziana historia tej części wspinaczkowego szpeju jest trochę za ogólna i nie zawiera kilku ciekawych zwrotów akcji w procesie kształtowania się tak specjalistycznego wyposażenia.

Czytaj więcej: Historia butów wspinaczkowych. Część I