Opisy sprzętu

Opisy sprzętu wspinaczkowego, turystycznego i nie tylko...

Firefly-odwrót bez straty sprzętu

         Chyba prawie każdemu czynnemu wspinaczowi z kilkuletnim stażem zdarzyła się sytuacja w wyniku której musiał ewakuować się z pojedynczego spita lub bolta (czyli z plakietki).

Czytaj więcej: Firefly-odwrót bez straty sprzętu

Buty wspinaczkowe Wild Country

          Nie tylko Black Diamond postanowił wejść na rynek butów wspinaczkowych.

Czytaj więcej: Buty wspinaczkowe Wild Country

Lekki kaski

          Kask to ważny element wyposażenia wspinacza i warto podejmując akcję w terenie zadać sobie pytanie czy i kiedy możemy z niego zrezygnować.

Czytaj więcej: Lekki kaski

Buty wspinaczkowe od Black Diamonda

Nie jest to żart ponieważ firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek jesienią tego roku kolekcję butów wspinaczkowych. Pokazuje to jak poważna jest walka o klienta i o powiązanie go z określoną marką. Jak te buty mają wyglądać można zobaczyć na https://www.youtube.com/watch?v=WcPdONwRug0

Automaty i półautomaty 2017

           Automatyczne i półautomatyczne przyrządy asekuracyjne są nadal w ofensywie i na ten rok jest zapowiadanych kilka nowości lub kolejnych wcieleń znanego już sprzętu. Producenci ciągle udoskonalają ergonomię obsługi, poziom bezpieczeństwa (np. coraz częściej pojawia się system antypanic) oraz zmniejszają wymiary i wagę sprzętu. Jednak, pomimo ich wysiłków nadal najefektywniejszym sprzętem asekuracyjnym pozostaje kubek a automat (lub półautomat) wydaje się być tylko wygodnym dodatkiem w określonym sytuacjach wspinaczkowych.

Czytaj więcej: Automaty i półautomaty 2017