Publikacje


Góry 257. Autor. P. Gruszkowski

          Stali czytelnicy GÓR nie będą zaskoczeni – o tej porze roku w powietrzu daje się wyczuć subtelny zapach górskiej przygody, pod różnymi postaciami serwowanej w trakcie Festiwalu w Lądku-Zdroju. A to oznacza, że tradycyjnie w naszym Magazynie już teraz można znaleźć sylwetki niektórych jego bohaterów. Tym razem są to: Alex Honnold, Adam Ondra, Patxi Usobiaga, Marko Prezelj, bracia Nicolas i Olivier Favresse i John Porter. Przyznać musimy, że postacie te stały się dla nas pretekstem do opowiedzenia szerszego fragmentu górskiej historii.

Czytaj więcej: Góry 257. Autor. P. Gruszkowski

Góry 256. Numer tatrzański. Autor Piotr Gruszkowski

Łomnica, Widły, Kieżmarski Szczyt – efektowny skalny bastion usytuowany na południowo-wschodnim skraju Tatr – posiada wszelkie przymioty, by stać się supergwiazdą. Onieśmiela spektakularną urodą, pobudza wyobraźnię śmiałymi kształtami, bezustannie przyciąga uwagę widowiskowym położeniem. Historia nie mogła więc potoczyć się inaczej: jak w dobrej bajce, pojawiła się Sława, a wraz z nią nieodłączne rodzeństwo – Uwielbienie i... Pieniądze. Zmaterializował się „złoty sen”. Niestety, bajka ta jest dobra wyłącznie w wyobrażeniu ludzi. A i to tylko niektórych...

Czytaj więcej: Góry 256. Numer tatrzański. Autor Piotr Gruszkowski

"Jura Północna" Grzegorza Rettingera. Wydanie II

          Ukazało się drugie wydanie przewodnika „Jura Północna” autorstwa Grzegorza Rettingera. Porównują go z pierwszym  różnice w zawartości są następujące:

Czytaj więcej: "Jura Północna" Grzegorza Rettingera. Wydanie II

Góry 255-numer kobiecy

Najnowszy numer magazynu Góry należy do kobiet. To właśnie one są bohaterkami wydania – na okładce Kinga Baranowska i temat numeru: Panie górą! A co jeszcze?

Czytaj więcej: Góry 255-numer kobiecy

Góry 254

Na dniach będzie można na półkach sklepowych zobaczyć najnowszy (pierwszy w tym roku) 254 numer Gór. W nim jak zawsze potężna dawka informacji oraz zdjęć.

Czytaj więcej: Góry 254