Otwarcie nowej ściany wspinaczkowej w Raciborzu

             Zbudowana w Sali LZS w Studziennej (ul. Urbana) ściana wspinaczkowa w najbliższą środę 1 października zostanie otwarta dla wszystkich uprawiających wspinaczkę lub chcących spróbować jak to jest! Obiekt został zbudowany  ze środków Miasta Racibórz i Raciborskiego Stowarzyszenia Wspinaczkowego.

Jego powierzchnia to 120m2, wysokość wynosi 7,3m a przewieszenie ściany wynosi 3,31m. Na ścianie wytyczono przy użyciu kolorowych chwytów 27 dróg o różnym stopniu trudności. Równocześnie może bezkolizyjnie wspinać się 10 osób (plus dziesięciu asekurujących). O jakości i bezpieczeństwie decyduje norma PN-EN12572.Jej wykonawcą jest firma Wall Street.  Obiekt będzie czynny od poniedziałku do soboty.
Aby móc spróbować swoich sił wystarczy u opiekunów ściany pobrać (jednorazowo)  i wypełnić oświadczenie (osoby niepełnoletnie – podpis rodzica/opiekuna prawnego), zapoznać się z regulaminem (przestrzegać go), przejść krótkie przeszkolenie oraz posiadać stój sportowy i zmienne obuwie o miękkiej podeszwie. Uprzęże oraz sprzęt asekuracyjny zapewnia obsługa ściany. Dzieci  do lat 15 mogą przebywać na ścianie pod opieką (bezpośrednią) rodziców lub opiekunów prawnych.

Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi w dniu 3.10.2014 (piątek) o godz. 14.30! Zapraszamy.