Kurs ekiperski 2022

          W dniach 1-3 lipca w Łutowcu odbył się kurs ekiperów PZA.  Kadrę w osobach Włodzimierza Porębskiego i Darka Kaptura zaskoczyła pozytywnie ilość chętnych.

Na zajęcia stawiło się 18 osób. Pogoda dopisała i w piątkowe popołudnie odbyły się pierwsze zajęcia teoretyczne oraz poglądowe osadzanie punktów asekuracyjnych i ich testowanie. Sobota to zajęcia w terenie. Uczestnicy zadziałali bardzo sprawnie, aura sprzyjała i udało się wykonać całość planowanych prac. Polegały one na usunięciu dotychczasowych punktów asekuracyjnych, zainstalowaniu nowych z dokonaniem korekcji ich rozmieszczenia w przypadkach koniecznych. Przy okazji dokonano doczyszczenia skał. Wieczorem miała miejsce kolejna porcja wykładów. Niedziela to sprawdzanie wczorajszych robót i wykonanie działań kosmetycznych, sprzątanie. Po tym wszystkich zostały omówione działania i nastąpiło zakończenie kursu.

Co zrobiono:

Skała Pasieka-uzupełniono asekurację na drogach Twist VI.1+ (1R) i Okolice Jazzu VI (4R)

Skała Czaszka-rebolting dróg Zużyta lina VI- (4R+ST), Poziom zerowy VI (6R+ST), Poziom 600 VI+ (2R)

Skała Sfinks-reoblting dróg Lucjan hiszpanik VI.1+ (3R+ST), Trzy strzały na dwa place VI (3R+ST)

Skała Locha/Łóżeczko-rebolting dróg North face V+ (4R+ST) Niemaos VI (4R+ST) , Świrowanie pawiana VI+ (6R+ST), Charkot VI+ (5R), Borowanie VI.2+ (4R), Cztery zęby ciotki Zochy V (4R+ST)

Skała Knur/Łóżeczko-reboltin dróg Mały kosmita V+ (7R), Jonder VI.3 (6R), Powrót do przeszłości VI.4 (1ST(, Lewatywa VI+ (4R+ST), A-tak-i-bólu VI.2 (3R+ST), 

Dodatkowo wykonano działania kosmetyczne na Ulach i Zamkowej/Strażnicy