Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Nowe na Białym Murku

           W sobotę (29.06) nie bacząc na ukrop lejący się z nieba nasz "domowy zespół wspinaczkowy" w towarzystwie Jarka i Doroty udał się pod Biały Murek by sfinalizować kilkuletni projekt. Jakiś czas temu przewędkowaliśmy płytkę na lewo od Kancika licencjackiego i teraz zdecydowaliśmy się zrobić z tego pełnoprawną drogę. Roboty przygotowawcze poszły szybko więc był też czas  na wędkowanie okolicznych dróg i rozmowach o rzeczach ważnych i tych o wadze zdecydowanie mniejszej. Na koniec poprowadzenie projektu, nadanie nazwy i można było uskutecznić powrót do domu. Ringi i klej tradycyjnie od IŚW "Nasze Skały".

Czytaj więcej: Nowe na Białym Murku

Nowość na Jagodowej

          Reagując na zgłoszenia o ruszającym się na półce dużym bloku wykonałem wczoraj prace zabezpieczające. Blok został zablokowany przez plomby składające się z wapienia i kleju do kotw. Mam nadzieje, że to zadziała przez długi czas. Dzięki wszystkim (dwójkowy zespół i ekipa kursowa), którzy wykazali się wyrozumiałością i  zrezygnowali ze wspinania w miejscu mojej pracy i na sąsiednich drogach. Po szybkich przemieszczeniu się zadziałaliśmy na Jagodowej robiąc nowość o nazwie Japcok i wycenie VI.1

Czytaj więcej: Nowość na Jagodowej

Zastudnie-Ślimak. Współautor I. Gajos

           W sobotę po spokojnym śniadaniu (i tradycyjnie, drugiej kawie Izy) zdecydowaliśmy się na odwiedzenie pewnej skały w Zastudniu. Naszą wybranką był Ślimak jako dobry cel na upał. Okazało się, że w ciągu dwóch lat od pojawienia się dróg na północnej ścianie przyroda mocno atakuje oczyszczony teren. Iza w tej sytuacji postanowiła powędkować a ja poprowadzić drogi. Zadziałanie jest  możliwe, ale w paru miejscach szczoteczka bardzo mi pomogła w polepszeniu sytuacji na chwytach i stopniach. Na szczęście, trudności dróg umożliwiały czyszczenie w czasie wspinania:-).

Czytaj więcej: Zastudnie-Ślimak. Współautor I. Gajos

Chladna-kolejny raz. Autorzy R. i M. Kowalscy

          W sobotę (29.06) postanowiliśmy chronić się przed upałem w jesenickim rejonie Chladná, gdzie w składzie: Jan, Tomek, Katarzyna, Ramona i ja poruszaliśmy się na skale Obří. Mimo, że nie byliśmy tam jedynymi wspinającymi, to udało się nam nacieszyć tamtejszym klimatem i zrelaksować. Będziemy tam wracać. 

Czytaj więcej: Chladna-kolejny raz. Autorzy R. i M. Kowalscy

Na Zastudniu. Autorzy R. i M. Kowalscy

           W minioną niedzielę (9.06) ruszyliśmy wspólnie z Katarzyną i Tomkiem w rejon Zastudnia. Czasu nie mieliśmy zbyt wiele, więc miały to być szybkie odwiedziny. Mimo to udało się nam nacieszyć wspinaniem na Jagodowej oraz na Molendzie, gdzie na tłok nie można było narzekać. 

Czytaj więcej: Na Zastudniu. Autorzy R. i M. Kowalscy