Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Łężec-kolejny projekt

           We wtorek razem z Jarkiem udaliśmy się na moje "tradycyjne rejony łowieckie". Tym razem naszym celem była Skała przy Łężcu III. Dotychczas opisana była na niej jedna tradowa droga Usta Ewy.

Czytaj więcej: Łężec-kolejny projekt

W weekend w Suliszowicach

           Byliśmy pod Prądową i Muminkiem. Chyba aura zniechęciła ludzi do działania ponieważ oprócz nas przez cały dzień pojawiły się tylko dwa zespoły. Kaśka z Tomkiem byli na Jurze pierwszy raz więc zaprzyjaźniali się z wapieniem. Waldek ze mną urabiał metry na kolejnych drogach. Przy okazji sprawdziłem, czy po obrywach na drogach Muchozol Paprobaby i Gosia nie zmieniły się trudności. Okazuje się, że wszystko w kwestii wycen jest bez zmian

Czytaj więcej: W weekend w Suliszowicach

Uciekając przed jurajskim tłumem II

          W czwartek wspinaliśmy się po łupku tak więc w piątek udaliśmy się do Dobrecova na gnejs. Kolejny strzał w "dziesiątkę". Przez cały czas byliśmy w skałach sami. Solidna skała, lotne obicie, czeskie wyceny, piękna aura i estetyczne otoczenie. Czego trzeba więcej....

Czytaj więcej: Uciekając przed jurajskim tłumem II

Uciekając przed jurajskim tłumem III. Współautor I. Gajos

          W sobotę wiedzieliśmy, że kogoś w skałach spotkamy. Po łupku, gnejsie wybraliśmy się na zlepieniec. Na Gabrielce tłumu nie było  i można było powspinać się w cieniu. Tradycyjnie solidne wyceny, lotna asekuracja dawały gwarancję przygody i satysfakcji z pokonanych dróg.

Czytaj więcej: Uciekając przed jurajskim tłumem III. Współautor I. Gajos

Uciekając przed jurajskim tłumem. Współautor I. Gajos

            Mając na uwadze solidny najazd na Jurę związany z długim weekendem postanowiliśmy wykorzystać fakt "pracującego" czwartku w Czechach i udaliśmy nie do dawno nieodwiedzanego Potsatu.

Czytaj więcej: Uciekając przed jurajskim tłumem. Współautor I. Gajos