Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Czas zejść z panelu i posmakować skały. Współautorzy I. Gajos & D. Kaptur

          Wczoraj (w niedzielę 19.05.2019) zebrała się całkiem pokaźna liczba osób chętnych do wyjazdu żądnych powspinania się w skałach. Dla wielu był to pierwszy wyjazd w teren i ‘posmakowanie’ prawdziwych skał. Biorąc pod uwagę, że - dla tych osób - do tej pory pot wylewany był jedynie na sztucznej ścianie, skupiliśmy się na przyjemnych drogach, przechodzonych w stylu TR (na przysłowiową wędkę).

Czytaj więcej: Czas zejść z panelu i posmakować skały. Współautorzy I. Gajos & D. Kaptur

Kurs ekiperski.

          Pozytywnie reagując na zaproszenie Generalnego Dyrektora IŚW „Nasze Skały” w zeszły piątek stawiłem się o godzinie 15-tej w Karniowicach by zasilić kadrę instruktorską na kursie ekiperów organizowanym przez PZA i „Nasze skały”.

Czytaj więcej: Kurs ekiperski.

Brama Brzegowa i Dinozaur w Święto Flagi

          W dzień Święta Flagi zebraliśmy się w czwórkę (Jarek, Jasiu, Romek i piszący ten tekst) by pojechać na wspinanie. Pogoda uniemożliwiła nam kierunek na Czechy więc po sprawnej jeździe byliśmy na Jurze.

Czytaj więcej: Brama Brzegowa i Dinozaur w Święto Flagi

Koprivnicki Chytak 2019.Współpautor I. Gajos

          Tradycyjnie otrzymałem od Krasnego Kristofa zaproszenie na CHYTAK. Jednak pojawił się problem co do terminu spowodowany pogodą. Ma to duże znaczenie ponieważ ściana w Koprivnicach na Vanaivanie jest obiektem otwartym. Początkowo Kristof chciał przenieść imprezę na termin późniejszy ale nagła poprawa warunków spowodowała przysłanie do mnie maila że impreza odbędzie się w sobotę 4 maja czyli w czasie trwania długiego weekendu.

Czytaj więcej: Koprivnicki Chytak 2019.Współpautor I. Gajos

Na nowych drogach na Białym Murku. Współautor I. Gajos

         Nie minęło wiele czasu gdy po raz kolejny stanęliśmy w świąteczny dzień (tym razem był to 1-go maja) pod Białym Murkiem. Co prawda w długi weekend planowaliśmy omijać Jurę szeroki łukiem wspinając się na Hohe Wandzie ale pogoda nie dała nam na to większych szans.

Czytaj więcej: Na nowych drogach na Białym Murku. Współautor I. Gajos