Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Projekt Ule

          W czasie trzech  wyjazdów zrealizowałem w Łutowcu projekt Ule. W jego realizacji wspomagali mnie Iza i Jarek. Ideą pomysłu była zamiana starych punktów na nowe, zainstalowanie asekuracji na drogach na których jej nie było i wytyczenie czegoś nowego. 

Czytaj więcej: Projekt Ule

Garda urlopowo. Autor R. Skowyra

          W tym roku postanowiłem spędzić urlop nad jeziorem Garda a konkretnie w Cisano  i przy okazji wypoczynku chciałem trochę się powspinać. Najbliższe skały oferowała Marciaga a dzięki Darkowi Kapturowi miałem topo tego rejonu. Tak więc 21 września z rana zebrałem siostrę i pojechaliśmy do Marciagi.

Czytaj więcej: Garda urlopowo. Autor R. Skowyra

Bilu Potok po raz drugi.

          Po czwartkowym wspinaniu w rejonie Bily Potok jakie uskuteczniliśmy w Robertem w sobotę pojechaliśmy tam z Izą. Lekki deszczyk na dojeździe jakoś mocno nas nie speszył i faktycznie po minięciu Vrbna na szybie samochodu i pojawiły się już żadne kropelki. Za swój cel wybraliśmy skałę o najkrótszym podejściu czyli U Konirny.

Czytaj więcej: Bilu Potok po raz drugi.

Hohe Wand - Absoluter Topklassiker! Autor J. Chodenko

         „Absoluter Topklassiker!”. Takimi słowami Thomas Behm w przewodniku „Fuhrer auf die Hohe Wand” opisuje jedną z dróg. I tą właśnie drogę obraliśmy z Darkiem za cel na naszym ostatnim wyjeździe w ten piękny alpejski zakątek. Po kilkukrotnym przesuwaniu terminu wyjazdu z powodu opadów, ostatecznie wyjechaliśmy na wspinanie w ostatnich dniach wakacji (30.08-01.09.2019). Pogoda trafiona była bez pudła, co zresztą potwierdzała większa liczba osób na kempingu.

Czytaj więcej: Hohe Wand - Absoluter Topklassiker! Autor J. Chodenko

Bily Potok

          W czwartek Robert zaproponował jakiś wyjazd na wspinanie. Mając na uwadze tłumy w polskich skałach spowodowane długim weekendem zaproponowałem Czechy. Kwestią było tylko gdzie dokładnie mamy się udać.

Czytaj więcej: Bily Potok