Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Na drytooling.

          Co prawda lekki mróz przeplatał się z także leciutkim ociepleniem ale chęć powspinania się na świeżym powietrzu była we mnie duża. To samo uczucie znane było Jarkowi więc połączyliśmy siły by lajtowo udać się w plener. Nie chciało nam się dużo chodzić i naszym celem stały się położone blisko Żimrovice.

Czytaj więcej: Na drytooling.

"Jura nie tylko dla orłów" w Trzebniowie

          Sobotni wypad w pięknej aurze na Czarnego Psa podgrzał atmosferę i w poniedziałek Prezydent RP sprezentował dzień wolny co skrupulatnie wykorzystaliśmy razem z Jarkiem. Postanowiliśmy zakończyć nasze sprawy na Skałach na Wzgórzu w Trzebniowie. Zastanawialiśmy się tylko czy w rejonie nie będzie wielu wspinaczy a my nie będziemy im w naszych porządkowo-ekiperskich pracach przeszkadzali.

Czytaj więcej: "Jura nie tylko dla orłów" w Trzebniowie

Kondor Millenium z Orłem (który) wylądował

          Piękna pogoda w drugi dzień listopada nie pozwalała na bezczynne obijanie się w domu i po śniadaniu siedzieliśmy z Jarkiem w samochodzie pędzącym autostradą na Jurę. Był spręż i nastój by popchać projekt „Jura nie tylko dla orłów” co zaowocowało skierowaniem się na Biedruniową by przysposobić do wspinania wypatrzone linie w prawej części muru.

Czytaj więcej: Kondor Millenium z Orłem (który) wylądował

Projekt "Jura nie tylko dla orłów" w Zastudniu. Współautor I. Gajos

          Pogoda w zeszłym tygodniu była zbyt dobra jak na listopad i trudno nie było tego nie zauważyć. Poranne słońce zdawało się mówić „ nie przegap szansy”. Nie pozostało nic innego jak brać swoje sprawy w swoje ręce i w ten sposób w sobotę nasz „domowy zespół wspinaczkowy” zameldował się pod Czarnym Psem w rejonie Zastudnia.

Czytaj więcej: Projekt "Jura nie tylko dla orłów" w Zastudniu. Współautor I. Gajos

Babia Góra - reaktywacja. Autor Maciej Wawryszuk

Z początkiem września, dzięki uprzejmości naszej koleżanki Marty (mającej możliwość załatwienia względnie tanich noclegów w domkach OW Rafałowi w Zawoi),zrodził się plan wyjazdu,którego  głównym celem miało być zdobycie Babiej Góry.

Czytaj więcej: Babia Góra - reaktywacja. Autor Maciej Wawryszuk