Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Spiskie klimaty-zima. Autor A. Hajnas

          Uwielbiam okolice przełęczy nad Łapszanką ! Bywałem tu już wiele razy, sypiałem pod gołym niebem, na dziko pod namiotem, a ostatnio nawet na kwaterze ;-) Pod względem widokowym jest fenomenalnie, Tatry jak na dłoni, Gorce, Babia i wszystko inne dookoła robi niesamowitą robotę. Chce się wracać ! Jak człowiek trafi z dobrą pogodą, to będzie tutaj w ciągłym zachwycie, tak jak ja.

Czytaj więcej: Spiskie klimaty-zima. Autor A. Hajnas

Kowalscy w Raxie. Autorzy R.i M. Kowalscy

          Drugą połowę ferii postanowiliśmy przeznaczyć na wizytę w masywie Rax. 22.02 rozpoczęliśmy podejście od Preiner Gscheid, dalej drogą Gretchensteig na płaskowyż.

Czytaj więcej: Kowalscy w Raxie. Autorzy R.i M. Kowalscy

Remanent

Coś z długiego listopadowego weekendu ;-). "Nasz domowy zespół wspinaczkowy" razem z Dorotą i Jakiem zadziałał w niedzielę w Olsztynie. Słońce dopisało a my przez cały dzień wspinaliśmy się na Górnych Słonecznych.

Czytaj więcej: Remanent

Nasze działania eksploracyjne 2022

           Eksploracyjnie rok 2022 rozpoczęliśmy w marcu. Razem z Izą otwarliśmy na Dziurkach (G. Zborów) drogę na „niezuważonym” filarku na lewo od Pinokia i Mamby. Nowość została nazwana Wygwizdów (od przeszkadzającego nam wiatru), wyceniona na V+. Przy okazji odkryliśmy  możliwość prostowania i w czasie następnej wizyty w marcu Wygwizgów wprost VI+ stał się kolejną nowością w tym rejonie.

Czytaj więcej: Nasze działania eksploracyjne 2022

Łutowiec w złotej jesieni.

          Jarek namówił mnie na Łutowiec i w wyniku tej decyzji w pięknych warunkach pogodowych staliśmy pod skałami Baraku. Jarek chciał zobaczyć jak mu pójdzie na kilku drogach a ja miałem być jego "podpowiadaczem".

Czytaj więcej: Łutowiec w złotej jesieni.