Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Wojtkowa

          Aby się nie nudzić jeździmy w różne miejsca i tym razem udaliśmy się na Popielową pod Wojtkową. Ten nowy na mapie wspinaczkowej Jury sektor (pierwsze drogi 2019) oferuje wspinaczki w trudnościach między IV a VI.2+ w różnorodnych formacjach.

Czytaj więcej: Wojtkowa

Nie dymówki lecz Kopciówki. Autor J.Chodenko

          W sobotę (16.05.2020) zebrała się ekipa w składzie: Darek, Iza, Robert, Magda, Waldek i ja i ruszyliśmy powspinać się w otoczeniu nabierającej życia przyrody. Blisko skały ma gniazdo dzięcioł i można poobserwować i posłuchać jak ptaki troszczą się o swoje pisklęta (obecność ludzi przy skale im nie przeszkadza).

Czytaj więcej: Nie dymówki lecz Kopciówki. Autor J.Chodenko

Jagodowa

w zeszłym tygodniu odwiedziliśmy z Jarkiem Jagodową w Zastudniu i Czarnego Psa. Pojawili się też Robert, Waldek i Piotr. Działając na dwa zespoły ciesząc się spokojem i wiosną trochę się powspinaliśmy.

Czytaj więcej: Jagodowa

Spiralna. Współautor I. Gajos

          W sobotę razem z Izą i Jarkiem ruszyliśmy pooglądać skały między Zastudniem a Siedlcem. Ostatecznie zostaliśmy na Spiralnej. W planach było zrobienie nowej drogi co się nam udało.

Czytaj więcej: Spiralna. Współautor I. Gajos

Łutowiec-remanent

          "Władza" otwiera tereny zielone więc mając wsparcie w postaci stosowanego dokumentu i sprzętu (ringi) od ISW "Nasze Skały", wspomagany przez Jarka postanowiłem dokończyć to co zaczęliśmy robić zimą.

Czytaj więcej: Łutowiec-remanent