Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Park Jurajski. Autor J. Chodenko

          9 września 2018 nastąpił kolejny tradycyjny wyjazd w skałki  aby powspinać się i odpocząć od miejskiego zgiełku. Tym razem ekipa w składzie: Kasia, Irek, Krzysiek i ja ruszyła na skały Parku Jurajskiego koło Smolenia. 

Czytaj więcej: Park Jurajski. Autor J. Chodenko

Na ukrytej w lesie Molendzie. Współautor I. Gajos

          W czasie nieustających podróży eksploracyjnych w niedzielę postanowiliśmy zwizytować ukrytą w leśnej gęstwinie Molendę. Do naszego „domowego zespołu wspinaczkowego” dołączyła nowa siła w postaci Natalii z córką i udaliśmy się do Suliszowic.

Czytaj więcej: Na ukrytej w lesie Molendzie. Współautor I. Gajos

Mini Metal-projekt skończony

          Jarkowi tak bardzo spodobało się”cywilizowanie” Mini Metalu, że odkładnie tydzień po ostatniej wizycie byliśmy znowu na nim. Pełni optymizmu zaatakowaliśmy ostatnia połać do wyczyszczenia. Stawiła nam solidny opór oferując grubą warstwę ziemi wzmocnioną solidnie korzeniami o różnym przebiegu i grubości. Ale byliśmy spremedytowani by zakończyć całość i po dłuższej walce pod tym całym brudem pokazała się skała.

Czytaj więcej: Mini Metal-projekt skończony

Wizyta w Rzędkowicach. Współautor I. Gajos

          W sobotę pod niskim pułapem chmur i w opadzie deszczu nasz „domowy zespół wspinaczkowy” ruszył do Rzędkowic. Jednak nie jechaliśmy w ciemno ponieważ dostawaliśmy bieżące informacje o aurze na Jurze. Naszym celem było rehabilitowanie barku i ręki Izy oraz pooglądanie jak postępuje szkolenie jej koleżanek.

Czytaj więcej: Wizyta w Rzędkowicach. Współautor I. Gajos

Dalszy ciąg nowości w Morsku.

          W zeszły piątek i sobotę zadziałaliśmy na nowych drogach w Morsku. Pomysł na nie miał genezę w czasie rozmowy z Włodkiem Porębskim na temat robionych nowości. Obaj zauważyliśmy, że występuje deficyt nowych dróg w niskich przedziałach trudności oferujących fajne wspinanie przy dobrej asekuracji.

Czytaj więcej: Dalszy ciąg nowości w Morsku.