Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Projekt "Jura nie tylko dla orłów" w Zastudniu. Współautor I. Gajos

          Pogoda w zeszłym tygodniu była zbyt dobra jak na listopad i trudno nie było tego nie zauważyć. Poranne słońce zdawało się mówić „ nie przegap szansy”. Nie pozostało nic innego jak brać swoje sprawy w swoje ręce i w ten sposób w sobotę nasz „domowy zespół wspinaczkowy” zameldował się pod Czarnym Psem w rejonie Zastudnia.

Czytaj więcej: Projekt "Jura nie tylko dla orłów" w Zastudniu. Współautor I. Gajos

Kondor Millenium z Orłem (który) wylądował

          Piękna pogoda w drugi dzień listopada nie pozwalała na bezczynne obijanie się w domu i po śniadaniu siedzieliśmy z Jarkiem w samochodzie pędzącym autostradą na Jurę. Był spręż i nastój by popchać projekt „Jura nie tylko dla orłów” co zaowocowało skierowaniem się na Biedruniową by przysposobić do wspinania wypatrzone linie w prawej części muru.

Czytaj więcej: Kondor Millenium z Orłem (który) wylądował

Na Popielowej. Współautor I. Gajos

          Po sobotnich pracach w Trzebniowie nazajutrz byliśmy znowu na Jurze ale tym razem do „naszego domowego zespołu wspinaczkowego” dołączyli Natalia z córkami. Plan zakładał wspinanie po łatwych drogach tak by Natalia mogła sobie coś poprowadzić a dziewczynki zawędrować. W tej sytuacji postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i udać się na nowości na Popielowej które przygotowali Guma i Flower.

Czytaj więcej: Na Popielowej. Współautor I. Gajos

Babia Góra - reaktywacja. Autor Maciej Wawryszuk

Z początkiem września, dzięki uprzejmości naszej koleżanki Marty (mającej możliwość załatwienia względnie tanich noclegów w domkach OW Rafałowi w Zawoi),zrodził się plan wyjazdu,którego  głównym celem miało być zdobycie Babiej Góry.

Czytaj więcej: Babia Góra - reaktywacja. Autor Maciej Wawryszuk

"Nie tylko dla orłów" w Trzebniowie. Współautor I. Gajos

          W zeszłym roku w Trzebniowie nasz „domowy zespół wspinaczkowy” zrealizował mój stary pomysł i w ten sposób powstał Ortopedzio. Ja jednak miałem pomysły na kolejne drogi na Wzgórzu ale jak to zwykle bywa musiała sprawa się odpowiednio uleżeć. Od czasu zorganizowanego przez KW Częstochowa Meetingu Wspinaczkowego w roku 2009 upłynęło trochę czasu a na tyłach jednej ze Skał na Wzgórzu znajdowały się dwa wędkowe projekty.

Czytaj więcej: "Nie tylko dla orłów" w Trzebniowie. Współautor I. Gajos