Na Skale z Gładkim Trawersem. Wspólautor I. Gajos

          Nasz „domowy zespół wspinaczkowy” robiąc sobie spowodowaną upałami przerwę w robieniu nowych dróg kontynuuje podróż po nowościach innego autorstwa.

We wtorek w celach poznawczych udaliśmy się na Kołoczek pod Skałę z Gładkim Trawersem. DO naszego zespołu miał dołączyć Jasiu Adamski i faktycznie starała się to uczynić. Jak się okazało biegał z przewodnikiem w ręku w okolicy Blocheńskiej starając się dowiedzieć gdzie właściwie jest. Symptomatycznym było to, że nikt ze wspinających się na Zborowie nie znał topografii rejonu i nie był w stanie mu udzielić jakiś konkretnych informacji. Ostatecznie, w wyniku rozmowy telefonicznej udało mi się go zlokalizować  a następnie dotarłem do niego kończąc w  ten sposób tą nieprawdopodobną epopeję. Był przy Blocheńskiej na której odbywały się wspinaczkowe zajęcia dużej grupy dzieci a ich opiekunowie i „instruktorzy” nie wiedzieli gdzie są. Chyba instynkt samozachowawczy zostawili na dole we wsi zapominając, że znajomość własnej lokalizacji jeden z podstawowych warunków zapewnienia bezpieczeństwa. Po tych przygodach Jasiu mógł odetchnąć i dołączyć do naszych wspinaczkowych zabaw. Nowe drogi okazały się całkiem fajne i co ciekawe w większości przypadków trudności kumulowały się na początkowych metrach. Jasiu i ja kompletowaliśmy wszystko „z dołem” a Iza mieszała przejścia robią część z nich na wędkę. Cień nas nawet skutecznie chronił przed wysuszeniem prze słońce a i chęci do wspinania były. Po nasyceniu wspinaczką podjechaliśmy do Trafo na dobry obiad i po pogadaniu o sprawach ważnych i tych mniej ważnych wróciliśmy do domu.

Nasz urobek:

Iza: komb. Jogin+ Yogi V,  Wariant Gumy V, Jogin V+, Historia pewnej mrówki z Popielarki V+, Różowa dama VI (TR), La bomba VI+(TR)

Jasiu: Yogi IV+, Bubu V, Jogin V+, wariant do Nigdy nie odrzucaj dupy VI, Różowa dama VI, La bomba VI+

Darek : Bubu V, Jogin V+, Historia pewnej mrówki z Popielarki V+, Różowa dama VI, La bomba VI+, Lewy Kwaśny VI.1, Nigdy nie odrzucaj dupy VI.1+, Przypadek Trafo VI.2