Nie tylko dla orłów-Turnia Motocyklistów-Topo rejonu wspinaczkowego 2011

    Turnia Motocyklistów to wybitna, samotnie stojąca skała bez możliwości łatwego na nią wejścia.  Do niedawna nie było tu łatwych ubezpieczonych dróg. Jednak za sprawą G. Mroza sytuacja uległa zdecydowanej zmianie i na północnym filarze pojawiły się dwie w pełni ubezpieczone linie oferujące długie wspinanie w lekko położonym terenie.
Dojazd:
Punktem wyjścia na tą skałę jest parking położony przy kamieniołomie (Jaskinia Głęboka) obok drogi łączącej Podlesice z Kotowicami. Jest to jedyny parking na tej trasie.
                       
Dojście:
Z parkingu poruszamy się ścieżką  w młodym lesie. Po kilku minutach dochodzimy do skały.
                                
Drogi:
                                
                                      
1. ... III+ (8R+ST), przed 1992.
Ładna, długa droga z dwoma trudniejszymi miejscami. Pierwsze to start, a drugim jest pionowa płytka na finiszu. Można jednak ułatwić sobie zadanie nie atakując jej wprost, lecz bardziej z prawej strony. Środkowa partia oferuje rekreacyjną wspinaczkę w lekko położonym Terenia.
2. ... VI (8R+ST), przed 1992
Jest droga o podobnym charakterze jak linia z lewej. Jednak bulder startowy jest wyraźnie trudniejszym (asekurant powinien być przygotowanym do spotowania). Po starcie dobre miejsce odpoczynkowe w pozycji NHR. Następnie trzeba pokonać spiętrzenie. Oryginalnie należy pokonać je wprost. W przypadku problemów można je obejść łatwiejszym terenem z lewej.  Powyżej skała znowu się trochę „kładzie” i można po raz kolejny zebrać siły. Końcówka drogi jest wspólna z linią dochodzącą z lewej strony. Pionową ściankę można pokonać wprost, lub łatwiej atakując ją bardziej z prawej.