Niedżwiedź-Podzamcze-Topo rejonu wspinaczkowego 2010

       Niedźwiedź ze swoją słoneczną południowo-zachodnią ścianą może stanowić pierwszorzędny wspinaczkowy cel dla tych którzy chcą się rozgrzać przed czymś trudniejszym,  jak i tych wspinających się maksymalnie po drogach w granicach VI.
Na dzień dzisiejszy na skale znajduje się 6 dróg na których można asekurować się ze stałych punktów. Przeważają techniczne linie po całkiem dobrych chwytach. Warto pamiętać, że na ścianie od strony zamku ( ściana północna) znajduje się historyczna wędkowa droga Elektormontaż VI,3+ (niestety nie można się na razie na niej wspinać!!!)
Dojazd
Nie powinno być problemów. Wystarczy kierować się do Podzamcza i zaparkować samochód na jednym w licznych parkingów.
Dojście
Idziemy w kierunku zamku i następnie przed nim skręcamy w prawo. Poruszając się wzdłuż ruin (muru zamkowego) dochodzimy do pierwszej skały (Furtki) i widzimy w górze kolejną. To nasz cel.
                                                   
Wspinanie
Dominują techniczne drogi w płytach. Tylko jedna (Pieszczoty Gołoty) forsuje malutkie przewieszenie. Wystarczy lina 50m i 7 ekspresów.
Drogi
             

1.    Martwica mózgu VI.2
2.    Oszołomiony oszołom V
3.    Lewa rysa V (droga nie posiada autonomicznej linii przelotów. Wykorzystuje się najpierw punkty z Członka z marmuru
      a nastepnie Oszołomionego oszołoma)
4.    Członek z Marmuru VI
5.    Kaszka z mleczkiem VI+
6.    Pieszczoty Gołoty VI.1+
7.    Szczuromania VI+
a.    Prawa rysa V (TRAD)
b.    Do serca przytul psa VI (TRAD)