Biwakowa-Mirów-Polska-Topografia rejonu wspinaczkowego 2009

          Biwakowa – Mirów – Polska – Topografia rejonu wspinaczkowego

        Masyw Biwakowej znajduje się w centralnej części skał Mirowa. Od  początku eksploracji tych terenów była znana jako dobre miejsce noclegowe ze względu na znajdujące się tutaj w dolnej części skały spore przewieszenie,  stanowiące dobrą osłonę przed deszczem.
Takie ukształtowanie stanowiło jednak spory problem techniczny dla wspinaczy i najprawdopodobniej na ścianach tej skały drogi zaczęły powstawać w końcu XXw.  Najłatwiejsze do pokonania były fragmenty w lewej części i tam skoncentrowali swe wysiłki eksploratorzy. Dopiero w ostatnich latach stworzenie Agregatore Trawerse VI.3+/4 i Directe Agregatore VI.3/3+ spowodowały że Biwakową zaczęto odwiedzać w celach wspinaczkowych. Na jej ścianie znajduje się jeszcze dużo wolnego miejsca ale będę to z pewnością poważne linie.
Dojazd
Najłatwiej dojechać do Kotowic (łatwo od strony Zwiercia lub Źarek). Tam na głównym skrzyżowaniu kierujemy się na Niegową. Jadąc pofalowaną drogą osiągamy Mirów.
Możemy też dojechać od strony Żarek przez Niegową skręcając w lewo na skrzyżowaniu obok Zajazdu „Błękitna Laguna” ( co za nazwa!!!). Jadąc dalej krętą drogą przez las docieramy do Mirowa.
                  
Uwaga!!!
Następnie kierujemy się na posesję sołtysa (od Kotowic przy sklepie w lewo, od Niegowej w prawo. Skrzyżowanie w środku wsi przy kościółku). Nastepnie do ostatniego domu z lewej. Tam na podwórzu w metalowej skrzynce mieści się książka do której wpisujemy się jeżeli mamy zamiar się wspinać ( Porozumienie Mirowskie).
Parkingi mieszczą się poniżej zamku  i tam zostawiamy swój pojazd. Nie wjeżdżamy nim w skały!!!

Dojście
 
                                       
Drogi
                 
 1. Krótka Piłka V
 2. Biwakowe Zacięcie VI+ TRAD
 3. Agregatore Trawerse VI.3+/4
 3. Directe Agregatore VI.3/3+