Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Kowalscy w Lutyni. Autorzy R. i M. Kowalscy

           Wczoraj (25.08) pojechaliśmy do Lądka z zamiarem porobienia czegoś na Trojaku, jednak na miejscu okazało się, że droga dojazdowa na parking jest zamknięta, a miejsca parkingowe poniżej są wypełnione, więc postanowiliśmy zmienić plany i udaliśmy się do pobliskiej Lutyni. Tam powędkowaliśmy trochę na drogach drytoolowych na skale V i VII, m.in. na Zniżce dla Onyszka (M6+), Golden Loch (M7) i Fantazji (M4). Radości sporo, bo skały dużych rozmiarów, z fajnym tarciem, a i drogi, mimo, że zarośnięte, to bardzo satysfakcjonujące.

Czytaj więcej: Kowalscy w Lutyni. Autorzy R. i M. Kowalscy

Pętla noworudzka. Autor A. Hajnas

            Kilkudniowa włóczęga po okolicach Nowej Rudy zaowocowała odkryciem nowych, wspaniałych miejscówek. Szczególnie urokliwe okazały się Wzgórza Włodzickie, gdzie są trzy piękne wieże widokowe, a oprócz nich także cała masa innych kapitalnych punktów widokowych, które są jak miód na moje serce. Biwakowanie w takich okolicznościach przyrody to czysta przyjemność.

Czytaj więcej: Pętla noworudzka. Autor A. Hajnas

Kowalscy w Dolomitach. Autorzy R. i M. Kowalscy

             W drugim tygodniu sierpnia przebywaliśmy w rejonie Masywu Sella w Dolomitach. Blisko stamtąd do popularnego Cinque Torri, gdzie chcieliśmy przejść kilka łatwiejszych dróg w ciągu jednego dnia. Rozpoczęliśmy od drogi normalnej na Torre Quarta Bassa (IV-, 68m., 3 wyciągi + 2 zjazdy „plecami” skały, droga częściowo obita).

Czytaj więcej: Kowalscy w Dolomitach. Autorzy R. i M. Kowalscy

Hohe Wand z Krakusami. Autor. J. Chodenko

           Po trzech nieudanych, z powodu deszczu, próbach wyjazdu w końcu doczekaliśmy się pogody i ruszyliśmy ponownie powspinać się na drogach Hoche Wandu. Tym razem czekała nas miła niespodzianka. Na kampingu spotkaliśmy dwóch kolegów z klubu wspinaczkowego z Krakowa (Andrzeja i Adama).  Miło spędziliśmy razem czas, powspominane były dawne czasy i wymieniliśmy wiele cennych uwag dotyczących aktualnych spraw związanych ze wspinaniem w Polsce. Wstępnie umówiliśmy się na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju, który będzie trwał w dniach 7-10 września – oczywiście gorąco polecam.

Czytaj więcej: Hohe Wand z Krakusami. Autor. J. Chodenko

Stramberk-powtórka

            Tym razem z nami byli Jarek z Robertem. Dla nich Vanuv był totalną nowością. Po lekkim zdziwieniu na rozgrzewkowych " czwórkach" powalczyli na Ovci 5+ (na Jurze by miała zdecydowanie więcej). Iza powędkowała po " znanym".Porównując Tururu 6- do Vceluv previs 5- uznała Vecluv za zdecydowanie trudniejszy

Czytaj więcej: Stramberk-powtórka