Aktualności

Aktualności z działań naszej grupy i wiadomości ze świata "outdoorowego".

Na rajbungach Prvni Plotny

           Postanowiliśmy odpocząć od wapienia i tłumu w skałach. W tej sytuacji wybraliśmy się na zlepieńcowe rajbungi do Helftyna. Wybór był trafionym. Warun piękny, pusto a Kaśka z Tomkiem będąc pierwszy raz z terenie mogli w komfortowo zobaczyć i spróbować o co w tym wszystkim chodzi.

Czytaj więcej: Na rajbungach Prvni Plotny

Barania Góra

W ostatnią sobotę listopada odbył się klubowy wyjazd na Baranią Górę. Warunki były późnojesienne.

Czytaj więcej: Barania Góra

10 lat Raciborskiego Stowarzyszenia Wspinaczkowego

            14 grudnia na naszej ścianie wspinaczkowej odbyło się spotkanie członków i sympatyków Raciborskiego Stowarzyszenia Wspinaczkowego z okazji jego dziesięciolecia. Były małe zawody w wiszeniu na chwytotablicy o „złote dynamówki”, wspinanie, integracja i konsumpcja. Wszystko to zakończyliśmy po północy. Sponsorami imprezy byli: Raciborskie Stowarzyszenie Wspinaczkowe, Adam Majchrzak, Jarosław Chodenko, Toprope.pl (Izabela Gajos, Darek Kaptur). Niech żałują ci którzy nie przybyli.

Czytaj więcej: 10 lat Raciborskiego Stowarzyszenia Wspinaczkowego

Od Ostańca przy Brzozie po Ule i Słonia. Współautor I. Gajos

          W sobotę ruszyliśmy w tercecie (Iza, Jarek i piszący te słowa) poznać nową miejscówkę na Jurze jaką jest Ostaniec przy Brzozie w Przewodziszowicach. Sama skała jest okazała a jej eksplorator  ubezpieczył na niej 7 dróg.

Czytaj więcej: Od Ostańca przy Brzozie po Ule i Słonia. Współautor I. Gajos

Podchody z Apteką. Autor I. Napiórkowski

Po sobotnim powrocie z Doliny Wiercicy wieczorem odezwali się do mnie Szymon i Krzysiek z zapytaniem o wyjazd w skały. Po krótkiej wymianie sms-ów ustaliliśmy, że jedziemy w poniedziałek na Skałę Aptekę.

Czytaj więcej: Podchody z Apteką. Autor I. Napiórkowski

Podkategorie